Webinar: 2016 Yılının APT Saldırıları

2016 Yılının APT Saldırıları

APT (Advanced Persistent Threat – Sürekli Gelişmiş Tehdit) saldırıları kuruluş güvenliğini en çok tehdit eden saldırı türlerinin başında geliyor.
Siber suçluların gelişimi yakın zamana kadar APT’lere özgü bildiğimiz pek çok saldırı tekniğinin sıradan siber saldırılar bünyesinde kullanılmaya başlanmasına neden olmuştur. Bu nedenle, APT’leri anlamak sadece kamu, finans, askeriye, telekom veya sağlık gibi stratejik öneme sahip sektörler için değil, hepimiz için kritik hale gelmiştir.

Webinarın amacı
2016 yılında tespit edilen belli başlık APT saldırılarını, izlenen yöntemleri ve kullanılan zararlı yazılım ve zafiyetleri görmek.

Kimler katılmalı
BT Birim çalışanları ve yöneticileri, risk birimi yöneticileri, SOME (Siber Olaylara Müdahale Ekibi) üyeleri

Webinarda aşağıdaki konuları ele alacağız;

 • APT saldırıları gerçekte nedir?
 • Bir APT’nin anatomisi
 • Küresel APT aktörleri
 • Geçen yılların önemli APTleri
 • Devam eden APT operasyonları
 • APT: “Lotus Blossom”
 • APT: “Fruity Armor”
 • Ülkeler tarafından yürütülen APT operasyonları
 • APT: “Project Sauron”
 • APT: “Strong Pity”
 • Ülkemizi hedef alan APT saldırıları
 • APT saldırılarını tespit etmek için ipuçları
 • APT saldırıları engellenebilir mi?
 • 2017 için APT öngörüleri

Diğer webinarlarımızda olduğu gibi işinize yaracak kontrol listeleri hazırladık, bunları webinar sırasında paylaşacağız.

Webinar 13 Aralık 2016 Salı günü saat 20:00’de düzenlenecektir. Webinarlar mesai saatleri dışında düzenlenirse daha rahat katılabileceğini bildiren çok kişi oldu, bu nedenle bu seferki webinar saatimizi değiştirdik.

Önkayıt formuna https://goo.gl/forms/uBrKgF0fWE9kT0Fn1 adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Garnizon – Kaspersky Lab İşbirliği

Ticari duyuru yapmamaya özen gösteriyorum. Şirketimle ilgili bu gelişmenin, “kimi arayacağınızı bilemediğiniz” durumlarda  size faydalı olacağına inandığım için bu maili göndermek istedim.  Yaşanabilecek güvenlik ihlallerine müdahaleden ekibinizin dünya çapında uzmanlardan birinci elden eğitim almasına kadar pek çok konuda hizmet yelpazemizi genişlettik.

kasperskylab_partner

Garnizon Bilgi Güvenliği olarak sizlere en iyi sızma testi, siber güvenlik danışmanlığı ve eğitim hizmetlerini sunmak için çok çalıştığımızı zaten biliyorsunuz.

İyi olduğumuz konuları, güncel ihtiyaçlarınıza uygun hizmetlerle tamamlamak amacıyla Kaspersky Lab Security Services birimi tarafından sunulan hizmetlerle birleştirip siber güvenlik konusunda ihtiyaç duyacağınız hizmetlerin tamamını sunmaya başladık.

Bu işbirliği ile;

Sunduğumuz sızma testi, eğitim ve danışmanlık hizmetlerine ek olarak aşağıdaki konularda da artık emrinizdeyiz;

Güncel Tehdit Raporu: SIEM çözümünüz için en güncel ve doğru “intelligence feed” hizmeti. Bu hizmet mevcut SIEM danışmanlığı hizmetimizle birleştirildiğinde başarılı ve etkin bir SIEM projesinin en önemli bileşenleri bir araya geliyor.

Güncel APT Bilgisi: Kaspersky tarafından güncel olarak takip edilen 100’den fazla APT (Advanced Persistent Threat) grubu hakkında güncel saldırıları ve kuruluşunuzu özel olarak hedef alabilecek saldırılar hakkında istihbarat.

Siber İstihbarat: Kuruluşunuza özel oalrak hazırlanacak siber istihbarat raporları.

İleri Seviye Güvenlik Eğitimleri: İşin uzmanlarından adli bilişim (forensic), zararlı yazılım analizi ve ileri seviye zararlı yazılım analizi eğitimleri.

Sızma testleri: Garnizon tarafından verilen sızma testlerine ek olarak gelişmiş web uygulama testleri, SCADA, ATM ve telekom altyapısı sızma testleri gibi uzmanlık gerektiren hizmetler.

Zararlı yazılım analizi: Kuruluşunuz bünyesinde veya sektörünüze özel geliştirilmiş olabilcek bir zararlı yazılımın detaylı analizi. Bu iş için Stuxnet’i inceleyen ekipten daha iyisini bulamayız zaten, öyle değil mi?

Adli bilişim hizmetleri: Yaşanan güvenlik ihlallerinin boyutunun anlaşılması, zararın tespit edilip büyümesinin engellenmesi gibi pek çok önemli nokta yapılacak incelemenin kalitesine bağlıdır. Olay hakkında ayrıntılı bilgi toplanması, olaya dahil olan zararlı yazılımın ve güvenlik zafiyetlerinin incelenmesi dahil soruların gerçek yanıtlarını bulmamızı sağlayacak bir hizmet.

1 Comment on "Webinar: 2016 Yılının APT Saldırıları"

 1. Merhaba Alper Bey, 2016 Yılının APT Saldırıları konulu Webinar’ı hangi ilde ve mekanda yapmayı planlıyorsunuz?

Comments are closed.